Vezetőfejlesztés, Leadership Circle Profile (LCP) alapokon
“Vezetőnek születni kell.”
Ezzel te sem feltétlen értessz egyet? Amúgy is milyen vezetőnek születnél meg egyből?
Szerintem vezetővé válni komoly munka és komoly elhatározás kell megelőzze, hogy az ember kitartson és örömét lelje benne.
A vezetővé válás nem egy elértem és kész történet. Egy folyamatos változás, fejlődés, finomodás, ami ideális esetben végigköveti a vezetői létedet.
Az az eszköz, amit ehhez a folyamatos törekvéshez segítségül tudok neked nyújtani az egy 360 fokos visszajelzésen és értékelésen alapuló vezetőfejlesztési és szemlélet formáló keretrendszer.
Ez a keretrendszer a mögötte álló integrált modell és filozófia segítségével azok számara lehet hasznos akik vágynak változni, fejlődni és ezt önismeretük mélyítésével szeretnék megalapozni.
Mik azok a tulajdonságaid, fúkuszaid, működési módod, ami elhozott oda ahol most vagy?
Ez az, ami legjobban fogja tudni szolgálni az innen való továbbhaladásodat is?
Valamitől való félelem vagy valami felé húzó vágy az ami irányítja vezető működésedet?
Milyen veztőnek tartod magad? Hogyan látják ezt mások?
Feladat vagy ember orientáltság jellemez inkább?
A nap végén energiával telten vagy hulla fáradtan zárod le a laptopodat és hagyod abba munkát?
Ha ilyen és ehhez hasonló kérdésekre szívesen kapnál választ, akkor ez a keretrendszer és az általam köré épített beszélgetés sorozat hasznos lesz számodra.
Rövid áttekintés a modell hátterébe
Hogyan is néz ki maga a folyamat?
A keretrendszer egy 360 fokos saját magad és általad választott kollegiális körből származó emberek által kitöltött értékelssel kezdődik. Ennek van pontozós és szövegesen kitöltős része is. A kitöltés után az írásos visszajelzéseket és egy komplex kiértékelési szempont szerint generált riportot fogsz kapni. Ehhez kapcsolódóan és ennek mentén tudjuk a beszélgetéseinket kialakítani annak érdekében, hogy a riportből a legtöbbet ki tudd venni a saját vezetői működésed fejlesztése érdekében.
Visszajelzés fogadás
60 perc
Te hogy fogdsz visszajelzést? Az igazán kritikus, nyersen megfogalmazott visszajezésben is tudsz értéket találni?
Azért, hogy a visszajelzésekkel hatékonyabban tudj dolgozni, az első órában, még mielőtt a riport a kezedbe kerülne, együtt átbeszéljük, hogy milyen céllal is vágtunk bele ebbe a folyamatba. Mit is vársz, remélsz a a visszajelzések alapján, van-e olyan terület amire kifejezetten visszajelzést szeretnél kapni.
Fontos, hogy bármilyen formában is érkezzen a visszajelzés, lehet hogy a legkellemetlenebb, legrosszabbul eső visszajelzés az ami a legfontosabb dolgora rávilágít.
Milyen reakciót vált alapból ki belőled egy nehezebben emészthető visszajelzés?
Be fogod tudni fogadni és észre fogod tudni venni benne a lényeget, ami lehet mindent megváltoztat?
Ez a beszélgetés izgalmas betekintést ad saját működésedbe már maguktól a visszajelzésektől függetlenül.
Kiértékelés
90 perc
A következő állomás a teljes riport közös feldolgozása.
90 percben átbeszéljük a riport felépítését, az egyes részek jelentését és esetleges jelentősségét, az eredményt a különböző dimenziók mentén és belemegyünk a modell dinamikus voltába is.
Együtt felfedezzük, :
hogyan is látod saját magad te és hogyan látnak mások, a két képnek milyen kapcsolata van egymással.
mik azok a reaktív működésben megbújó ajándékok, amiket megismerve, felhasználva egy tudatosabb módon a kreatív oldalra vihetnek át
mik azok a tulajdonság ellentétpárok, amire figyeljünk, mert egymást gyengítik vagy épp ellenkezőleg, melyek azok a párok, amik erősítik egymást
milyen érdekességeket talalálsz, amiken gondolkodnál még, amiken dolgoznál, amik felé törnél és hogy ezeket támogatandó milyen elmozdulási lehetőség vannak, amikkel érdemes lehet próbálkozni
Vezető fejlesztési terv
3 vagy 6 x 60 perc
Ezen alkalmak tartalma tetszőlegesen alakítható a te igényeidnek megfelelően.
Újra ránézhetünk együtt a riportra és együtt kutakodhatunk tovább, illetve megkereshetjük az esetleges válaszokat az általad önállóan folytatott további kutakodás során felmerülő kérdésekre.
Elkezdhetjük az egy (ami általában 1-2) nagyobb dolog keresését, ami kiemelkedik számodra a riport közös felfedezése során, hogy ezekkel lenne talán a legérdemesebb foglalkozni, ez most a legizgalmasabb számodra, ettől reméled a nagy változást, ami előrébb lendít utadon.
A közös beszélgetések során felfedezzük, hogy mik rejlenek számodra értékként az egyes adatok mögött, melyik visszajelzés milyen formában segít esetleg feltárni olyat, ami eddig egy vak folt volt számodra és mindabból, ami ott van előttünk az asztalon a riport tartalmaként, mi az ami segítséget tud nyújtani neked ahhoz, hogy a számodra, a te fejlődési elképzeléseidnek leginkább megfelelő utat tudjuk megtervezni.